rýchly kontakt: +420 548 217 047 | infogeomat.eu

Slaný, strmý svah na hranici pozemku

Z dôvodu efektívnejšieho využitia pozemku pri výstavbe rodinného domu v Slanom vznikol na jeho hrane vystužený strmý svah technológiou obaľovaného čela.
 

Konštrukcia strmého svahu bola vybudovaná pomocou technológie vystuženej zeminy s obalením líca a vytvára ohraničenie pozemku pri rodinnom dome v Slanom. Zároveň umožňuje zväčšenie úžitkovej plochy pozemku.

Vystužený strmý svah so sklonom líca 70° - 90° bol navrhnutý po celej šírke pozemku s výškou 5,2 m. Pre konštrukciu strmého svahu boli použité tkané výstužné geomreže Miragrid GX. Horizontálne vrstvy geomreží zaisťujú stabilitu a funkčnosť celej konštrukcie a zároveň zadržiavajú zeminu zásypu v čele konštrukcie a vytvárajú oporu koreňovému systému vegetácie. V líci je geomreža doplnená separačnou netkanou geotextíliou, za ktorou sa umiestňuje humózny materiál pre umožnenie vzrastu vegetácie na svahu. Úroveň základovej škáry objektu je premenná a kopíruje pôvodný terén znížený o odhumusovanie.  
 

Poloha stavby

Dodali sme

Statický výpočet, projektovú dokumentáciu, materiál pre výstavbu vystuženého strmého svahu.
 

Realizácia

2016

Potrebujete poradiť?

  • Spracujeme koncepčné riešenia a štúdie
  • Vykonávame statické a stabilitné výpočty
  • Dodáme projektovú dokumentáciu vo všetkých stupňoch
  • Vykonávame dozory na stavbách z geosyntetík

Nebojte sa opýtať

zadarmo

+420 548 218 901
technikageomat.eu

Konzultácie v teréne

Nebojíme sa vyjsť do terénu a riešiť problém na mieste.

dopytovať konzultáciu

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.Viac info