rýchly kontakt: +420 548 217 047 | infogeomat.eu

Kokosové valce Coir Log

Kokosové válce sa využívajú ako technická podpora povrchov, ktoré podliehajú erózii vplyvom prívalových alebo stojatých vôd. Sú jednoduchým a ekologickým zariadením, ktoré zachytáva spláchnutú pôdu, spevňujú strmé svahy a brehy alebo stabilizujú brehové línie potokov a riek. Kokosové vlákna sú napchaté do sieťového obalu. Vzniknuté valce sú teda pevné, ale možno ich flexibilne tvarovať podľa potreby. Samotná inštalácia je jednoduchá a nie je potreba ďalších nástrojov.

Kokosové válce poskytujú okolitom rastlinám vhodné prostredie pre zakorenenie, prepúšťaju vzduch a vodu. Životnosť válca sa odvíja sa od miesta aplikácie a okolitých podmienok. Bežne sa pohybuje v rozmedzí 2–5 rokov. Po rozpade válca získame iba organickú hmotu bez akýchkoľvek chemických škodlivín, ktorá môže slúžiť ako výživa pre rastliny.

Produkty z kokosových vlákien sú šetrné k životnému prostrediu a neznečisťujú okolie. Sú prirodzene odolné proti plesniam a hnilobe a nevyžadujú žiadne chemické ošetrenie. Kokosové vlákno má vynikajúcu priepustnosť vzduchu a vody. Pri spevňovaní na exponovaných svahoch kokosové válce vhodne dopĺňajú kokosovú geotextíliu.

Názov Parameter Dostupné na e-shope GEOmall
Coir Log 2020 EKO 4m bio
Rolka priemer
[m]
Rolka dĺžka
[m]
Rolka hmotnosť
[kg]
0,2 4 20
Vloženie do dopytu o cenu

Kokosové válce sa jednoducho inštalujú – položia sa po vrstevnici, jednotlivé válce sa natlačia čo najviac k sebe a previažu sa medzi sebou (ideálne povrazom z prírodných vlákien). Válce sa kotvia do terénu drevenými kolmi o priemere okolo 6–8 cm a dĺžkou min. 80 cm. Odporúčaná vzdialenosť medzi jednotlivými kolmi by mala byť zhruba 60–80 cm (podľa sklonu svahu). Je možné ich tiež obsypať kameňmi, popr. zeminou.

Funkcie

  • Protierózna

Potrebujete poradiť?

  • Spracujeme koncepčné riešenia a štúdie
  • Vykonávame statické a stabilitné výpočty
  • Dodáme projektovú dokumentáciu vo všetkých stupňoch
  • Vykonávame dozory na stavbách z geosyntetík

Nebojte sa opýtať

zadarmo

+420 548 218 901
technikageomat.eu

Konzultácie v teréne

Nebojíme sa vyjsť do terénu a riešiť problém na mieste.

dopytovať konzultáciu