rýchly kontakt: +420 548 217 047 | infogeomat.eu

Oporné múry mostných objektov v Hornom Žukova

Objekt je súčasťou stavby cesty I/48 Tošanovice - Žukov. Stavba sa nachádza v zložitých základových pomeroch v mieste existujúcej komunikácie, potoka, biokoridory a hlavného vodovodného radu. Tieto prekážky prevádza mostné objekty SO 2208 a SO 2209 vzdialené iba 65 m. Blízkosť mostných objektov v kombinácii s mäkkým podložím vyžadovala neštandardné riešenie pomocou mäkkej konštrukcie schopné odolávať zvislým deformáciám podložia po výstavbe zemného telesa.

Optimálnym riešením sa ukázala výstavba telesá z vystuženej zeminy obojstranne ohraničená opornými múrmi. Tieto múry sú vlastne mostnými krídlami oboch objektov SO 2208 a SO 2209. Sú vybudované zvislým lícom za použitia štiepaných betónových tvaroviek a jednoosových geomreží a svojou konštrukciou pripúšťajú bezporuchový priebeh nerovnomerných zvislých deformácií v oblasti mostných objektov a zároveň bezpečné zachytenie vodorovných síl.

Poloha stavby

Dodali sme

Statický výpočet, geomreže a betónové tvarovky, realizácia stavby

Realizácia

2008

Potrebujete poradiť?

  • Spracujeme koncepčné riešenia a štúdie
  • Vykonávame statické a stabilitné výpočty
  • Dodáme projektovú dokumentáciu vo všetkých stupňoch
  • Vykonávame dozory na stavbách z geosyntetík

Nebojte sa opýtať

zadarmo

+420 548 218 901
technikageomat.eu

Konzultácie v teréne

Nebojíme sa vyjsť do terénu a riešiť problém na mieste.

dopytovať konzultáciu

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.Viac info