rýchly kontakt: +420 548 217 047 | infogeomat.eu

Mostné opory z vystuženej zeminy na diaľnici D1 pri Levoči

Súčasťou druhého úseku diaľnice D1 Jánovce - Jablonov je mimoúrovňová križovatka Levoča, ktorá umožňuje prepojenie diaľnice D1 s privádzačom Spišská Nová Ves ako aj s cestou I. triedy I/18. Súčasťou křižovatky je aj most nad Levočským potokom.

Mostný objekt je tvorený tromi samostatnými objektmi so štyrmi oporami z vystuženej zeminy. Most je založený plošne na vystuženom násype na vymenenej vrstve podložia, keď pôvodné tvorili fluviálne a povodňové íly.

Oporné múry sú zhotovené z prefabrikovaných dielcov kotvených jednoosovou geomrežou do priľahlého zemného násypového telesá. Celková pohľadová plocha opôr je 2900m2.

V časopise Inžinierske stavby 04/2017 sme publikovali článok s viacerými informáciami, kde sa dočítate o geológii staveniska, výpočtoch (návrh mostné opory, modelovanie deformačného správania), postupu vlastnej výstavby mostné opory a výsledkoch merania skutočných deformácií. Celý článok nájdete na webe časopisu.

Poloha stavby

Dodali sme

Statický výpočet, návrh založenia mostných opôr, konsolidačnú analýzu a geomreže

Realizácia

2013

Potrebujete poradiť?

  • Spracujeme koncepčné riešenia a štúdie
  • Vykonávame statické a stabilitné výpočty
  • Dodáme projektovú dokumentáciu vo všetkých stupňoch
  • Vykonávame dozory na stavbách z geosyntetík

Nebojte sa opýtať

zadarmo

+420 548 218 901
technikageomat.eu

Konzultácie v teréne

Nebojíme sa vyjsť do terénu a riešiť problém na mieste.

dopytovať konzultáciu

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.Viac info