rýchly kontakt: +420 548 217 047 | infogeomat.eu

Modernizácia D1, úsek 04, Ostředek - Šternov, vystužená mostná krídla

V súvislosti s modernizáciou vozovky diaľnice D1 a prechodom na inú kategóriu bola vyvolaná aj modernizácia a prestavba mostného objektu prevádzajúceho diaľnicu D1 cez cestu II/113. Súčasťou novo navrhnutej konštrukcie sú aj vystužené mostné krídla.
 

Novo budované mostné krídla sú vytvorené zo systému vystuženej zeminy GeoWall Block. Jedná sa o systémovú konštrukciu s betónovými tvarovkami v líci, ktoré sú prepojené pomocou špeciálnych spojovacích prvkov. Stabilitu a funkčnosť celej konštrukcie zaisťujú monolitické geomreže z vysokohustotného polyetylénu Tensar RE500. Lícne prvky zadržiavajú zeminu zásypu v čele konštrukcie. 

Mostné krídla sú založené v niekoľkých výškových úrovniach vždy podľa priebehu terénu. Majú tvar lichobežníku. Maximálna výška konštrukcie je cca 8,5 m. Sklon líca konštrukcie je 85°.
 

Poloha stavby

Dodali sme

Statický výpočet, zaškolenie a technickú pomoc v priebehu výstavby, systém vystuženého oporného múru vrátane zavetrenia a rímsy, geomreža Miragrid. 

Realizácia

2018

Potrebujete poradiť?

  • Spracujeme koncepčné riešenia a štúdie
  • Vykonávame statické a stabilitné výpočty
  • Dodáme projektovú dokumentáciu vo všetkých stupňoch
  • Vykonávame dozory na stavbách z geosyntetík

Nebojte sa opýtať

zadarmo

+420 548 218 901
technikageomat.eu

Konzultácie v teréne

Nebojíme sa vyjsť do terénu a riešiť problém na mieste.

dopytovať konzultáciu

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.Viac info