rýchly kontakt: +420 548 217 047 | infogeomat.eu

Lelekovice, nadstavba múru

Svah pri rodinnom dome v Lelekoviciach bol pôvodne riešený technológiou vystuženej zeminy, kedy líce v päte svahu do výšky 2 m bolo tvorené systémovým riešením s lícnymi oceľovými panelmi s vyskladaným kamenivom so sklonom líca cca 85° od vodorovnej. Na tieto nadväzoval svah so sklonom líca 45° s výškou 6 m, celková výška konštrukcie teda činila 8 m. Konštrukcia bola v obidvoch popisovaných častiach vystužená geomrežami, ktorých dĺžky, rozstupy a pevnosť určil už skôr realizovaný projekt.     
 

Novou požiadavkou bolo nadvýšiť konštrukciu do plnej výšky konštrukcie v sklone 85°. Konštrukcia bola založená na existujúcom opornom múre výšky 2 m, časť nadväzujúceho nadnásypu bola pre účely realizácie odťažená.
Nadstavba bola realizovaná pomocou systémovej konštrukcie vystuženého oporného múru s lícom z oceľových panelov vyskladaných kamenivom tak, aby plynule nadväzovala na existujúcu konštrukciu. V rámci návrhu bolo nutné vyriešiť prepojenie oboch konštrukcií existujúcej a novej vrátane všetkých nevyhnutných detailov.
 

Poloha stavby

Dodali sme

Statický výpočet, materiál na výstavbu vystuženého strmého svahu.

Realizácia

2016

Potrebujete poradiť?

  • Spracujeme koncepčné riešenia a štúdie
  • Vykonávame statické a stabilitné výpočty
  • Dodáme projektovú dokumentáciu vo všetkých stupňoch
  • Vykonávame dozory na stavbách z geosyntetík

Nebojte sa opýtať

zadarmo

+420 548 218 901
technikageomat.eu

Konzultácie v teréne

Nebojíme sa vyjsť do terénu a riešiť problém na mieste.

dopytovať konzultáciu

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.Viac info